Foto
Pievienošanas / labošanas datums 2006.03.24
Kods: 197
Personas: Dzelzgalvis

Dzelzgalvis Ints

Kopsavilkums:

Informācijas tehnoloģiju speciālists, 30 gadu strādājis IBM,

pēc tam piedalījies vairāku programmēšanas firmu dibināšanā

un lielu IT sistēmu izstrādes projektu izstrādāšanā daudzās pasaules valstīs,

arī Latvijā; Latviešu sabiedriskais darbinieks ASV

Teksts:

Esmu dzimis 1936.gada 20.decembri Rīgas 2.slimnīcā un esmu vecākais no pieciem bērniem. Māte Daina, zobārste, dzimusi Cēsīs. Tēvs Nikolajs bija agronoms, kurš dzimis Rīgā. Sekmīgi beidzu pirmo klasi Kundziņa pamatskolā Smiltenē. 1944.gada oktobrī ar ģimeni atstājām Rīgu, lai dotos bēgļu gaitās uz Vāciju. Bijām kopā uz kuģa ar kara slimnīcas ievainotajiem Latvijas leģionāriem, kurus pārveda uz Vāciju, lai glābtu no krievu gūsta. Tēvs bija leģionārs, un viņš bija atbildīgs par ievainoto izvietošanu Vācijā.

Vācijā dzīvojām vispirms Hainavā (blakus šodienas Vroclavai). Kad krievi mācās virsū, tad gribējām pārcelties uz Drēzdeni, bet to izjauca sabiedroto lielais bumbošanas uzbrukums Drēzdenei. Drēzdenes vilciens mūs (māti un bērnus) aizveda uz Tīringenas apgabalu, un Gotā mūs izsēdināja. Māte dabūja darbu un dzīves vietu Seligentalē, kas bija mazs miestiņš netālu no Smalkhaldenas. Tur daudz cīnījos ar vācu zēniem un tur arī sagaidījām amerikāņu karaspēku, kurā visi karavīri bija melnie, kurus redzēju pirmo reizi dzīvē. Pēc tam sākām nometņošanu. Pirmā bija Eizenahas, tad Vircbugas nometne, kur mūs atrada mūsu tēvs, tad Merbeka, Sengvardena (dzīvojām bijušajā vācu zemūdeņu štābā), Omstede, kas atradās pie Oldenburgas, Ventorfa, Grona. Omstendē nobeidzu pamatskolu – 7 klases.

Amerikā apmetāmies uz dzīvi Viljamsportā (Williamsport) Pensilvānijas pavalstī, kur iestājos 9.klasē (izlaidu 8. klasi), nobeidzu vidusskolu un augstskolu. Ieguvu bakalaura grādu matemātikā Laikomingas koledžā (Lycoming College). Blakus mācībām strādāju, lai palīdzētu ģimenei tikt uz kājām un sportoju. Šinī apkārtnē dzīvoja tikai vēl divas latviešu ģimenes un vidusskolas laikā mums bija ļoti maz sakara ar latviešiem.

Lai pelnītu naudu augstskolai, pa vasarām strādāju uz būvēm pie Ņujorkas Longailendā (Long Island). Tur strādājot un izklaidējoties pavadīju daudz laika latviešu vidū. 1956.gadā iestājos latviešu korporācijā Lettonia kopā ar Uldi Gravu, Elmaru Medni (pasaules klases šahistu), Pēteri Skulti un Juri Medni. Vasarās spēlēju arī Ņujorkas latviešu volejbola komandā. Palīdzēju arī izbūvēt Ņujorkas Latviešu draudzes Katskilu nometni.

1960. gadā apprecējos ar amerikānieti, no kuras man ir trīs dēli - Miks, Ēriks, un Andrejs. Mana pirmā sieva nomira ar plaušu vēzi 1985. gadā, kad biju jau šķīries. 1975. gadā aprecēju latvieti (mācītāja meitu) Ievu Jaunzemi, no kuras man ir viens dēls vārdā Pauls.

1962. gada vasarā pēc matemātikas studiju pabeigšanas un grāda iegūšanas Bucknell University, sāku strādāt pazīstamās ASV korporācijas IBM Pokipsijas laboratorijā. 1970. gadā mani pārcēla darbā uz Ņujorkas pavalsti (Mohansic, NY). 1979.gadā pavadīju trīsarpus gadus Beļģijā, kā mācību spēks "IBM Systems Research Institute". Līdz tam mans darbs koncentrācija bija koncentrēts galvenokārt aparatūras (elektriskās, elektroniskās un elektromehāniskās ierīču jeb “dzelžu” attīstība -hardware design).

Pēc Beļģijas pārgāju darbā uz sistēmu programmu veidošanu (software design). Tad 1989. gadā man uzdeva palīdzēt uzstādīt Amadeus sistēmu (apjomīga lidmašīnu pasažieru biļešu rezervācijas sistēma) Minhenē. Vācijā strādāju divus ar pusi gadus. Šajā laikā palīdzēju arī Jānim Gobiņam izveidot programmēšanas firmu un dabūt pirmo lielo projektu no IBM (Sceptre projekts). Pēc tam strādāju Anglijā.

1993. gada pēc 31 gada darba aizgāju pensijā no IBM. Turpināju sadarbību ar Jāņa Gobiņa firmu “Infologistik GmbH” Vācijā un paralēli ar Andri Padegu uzbūvējam Infologistik Inc. firmu Amerikā. Infologistik firma īstenoja vairākus projektus visā pasaulē – Kanādā (Toronto), Malaizijā, un Saauda Arābijā.

Pēc tam saistījos darbā pie firmas Emcare, kur man bija birojs Dalasā (Dallas), Teksasā (ASV). Vēlāk divus gadus strādāju Ziemeļkarolinas pavalstī kā direktors DST firmā Charlotte. Pašreiz strādāju Vašingtonas pavalstī kā projektu vadītājs programmēšanas firmā Fairfax. Viens no maniem projektiem ir arī 2004.gada septembrī atvērā firmas filiāle Rīgā - CRS Latvija ar biroju Skolas ielā 9.

Ārpus darba esmu aktīvs Lettonia korporācijas biedrs, darbojos arī Amerikas Latviešu apvienības (ALA), un Pokipsijas Latviešu biedrības TILTS (http://www.tilts.org) valdē.